Z ziołami znamy się od nasiona

 

23 kwietnia 2022
ODBĘDĄ SIĘ:
PLENEROWE WARSZTATY ZIELARSKIE
"WIERZBOWYM SZLAKIEM#3"
W KOZIELCU NAD WISŁĄ
 
Obcowanie przyrodą to fascynujące lekarstwo, które uzdrawia, a nie leczy.
 
 
Zapraszamy Was na pierwsze tego roku plenerowe warsztaty połączone z botanicznym spacerem.
Ruszymy nadwiślańskim szlakiem starych wierzb w poszukiwaniu zielnych roślin łężnych. Zbierzemy bukiet tych jadalnych, pełnych prozdrowotnych mikro i makroelementów sprawdzających się w dzikiej kuchni, garść leczniczych, herbacianych.
To będzie długi, zdrowy spacer zwieńczony pożywną strawą, czyli zupką z dzikich ziół, którą zaserwujemy Wam na koniec warsztatów.
 
Plan warsztatów:

1. Zbiórka w sercu Kozielca na parkingu pod zabytkowym kościołem g. 10:00

2. Spacerkiem podążymy ku ścieżce edukacyjnej znajdującej się w dolnej części Kozielca. Uraczymy Was opowieściami na temat historycznych przemian krajobrazu nadwiślańskiego, opowiemy o neolicie i skończymy na współczesności;). Opowiemy o przemianach, które zaszły w środowisku naturalnym, o znaczeniu roślin naturalnych i antropogenicznych.

3. Zioła rosną wokół nas. Uważny spacer botaniczny połączony z rozpoznawaniem roślin zielnych. Tym razem skupimy się na ziołach leśnej apteczce. Dowiecie się jakie rośliny mogą uratować nam życie w survivalu, skompletujecie terenową apteczkę.

4. Rośliny jadalne, trujące, zielne i te owiane tajemnicą. Pojawi się temat nadwiślańskich wierzb, botaniki lasów łężnych, wody i bobrów!

5. O kleszczu, komarze, czyli jakie remedium z natury na odstraszenie owadów.

6. Komponowanie herbatek z darów nadwiślańskiej natury. 

7. Wierzby i legendy.

8. Finalnie na polanie poczęstujemy Was naszą vege zupką pokrzepiającą ciało i umysł. Uwarzymy też nasz napar ze świeżych roślin pozyskanych z natury.

9. Po 13:00 planujemy czas konsumpcji i rozmów na temat roślin zielnych.  Po warsztatach można we własnym zakresie przedłużyć spacer.

 

 
 
 
Czas warsztatów: 4 godziny
Cena:150 zł /osoba
Dzieci wstęp wolny
Liczba miejsc jest ograniczona
Dojazd: autem
 
Co zabrać: odpowiednie ubranie, wygodne obuwie i dobry nastrój!
 
Zapisy: przyjmujemy do 20 kwietnia, tradycyjnie mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie 721295152 -Kasia (jeśli nie odbiorę, to prześlij wiadomość sms) oraz przez nasz
 
Masz pytania dzwoń lub napisz! Nr podany powyżej.
 

Do zobaczenia na nadwiślańskim szlaku!
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone.